Keramické kachle a obrazy


Keramické koláže

U nás I

U nás I
Čas mnoho věcí změní, záhyby starostí urovná a velké smutky pofouká, jenom běh nocí a dní neurychlí. Jak se mám smát, když vím, že na jednom stromě zůstalo prázdné hnízdo ? ( Velikost všech děl z tohoto cyklu je 54 x 54 )

—————

U nás II

U nás II
Kde je čas, když není ? Na někoho, na něco, na sebe. Nestíháme se vybatolit, vyrůst, vysmát, vyplakat. Najednou jsme staří a zvědavé okno je strašně vysoko. Jenom v pórech máme prach z uklopýtaných cest. Tak kde je čas, když není ?

—————

U nás III

U nás III
Nahmatávám medové ticho. Ptáci šli spát a měsíc visí hlavou dolů. Brodím se tmou a vůní trávy a vyhazuju z hlavy nepříjemné věci. Noc má chladivé dlaně.

—————

U nás IV

U nás IV
Moje vzpomínání je něžné. Má smutnou duši a popletený rozum. Ohlédnutí za něčím, co se nevrátí. Jen vzlyk mých přání klopýtá tichou nocí, jako modlitba před spaním.

—————

U nás V

U nás V
Všechno je daleko. Na jazyku usnulo tolik nedopovězených slov ... Kdoví, kdy čas vypadne vlastní vahou z věže v mém nitru. Všechno je daleko, jen nepotřebné věci jsou na dosah.

—————

U nás VI

U nás VI
Přicházejí jen naštípnutá slova a nalomené myšlenky. Čas je nahrubo semletý, proto prchá rychle, rychle, hlučně a hlavně hluboko.Sedím ztrnule a chytám jeho proměny do své potrhané sítě.

—————

U nás VII

U nás VII
Stojím na nesprávném místě, kam teplé světlo neproniká. Za rohem čekají nepoznané věci a já dobrovolně život promarním.

—————

U nás VIII

U nás VIII
Všechno se nedá vyslovit. Někdy věta uvízne v hrdle jako pohled v klíčové dírce. Ptej se z blízka, odpovím z dálky, myšlenky zazimuju na příští rok a pak ... napíšu báseň o jarním tání.

—————

U nás IX

U nás IX
Něco je v nepořádku. Vítr bezmocně škube zbytky listí a razítkuje chodník. Čekám na správný výlet. Jsem nedočkavá, nerozhodnutá, nejistá, nemožná !

—————

U nás X

U nás X
Pláč je jenom slaný strach, kdy je ticho nahé a osamělé, jako strom v zimě. Jakou chuť má průsvitný úsměv ?

—————